Polska zablokowała Gazprom ws. OPAL. Prezes PGNiG: zatrzymaliśmy niesłychanie groźną decyzję KE

Trybunał Sprawiedliwości UE przychylił się do polskiego wniosku ws. gazociągu OPAL - zawiesił wykonanie kontrowersyjnej decyzji Komisji Europejskiej, która była korzystna dla Gazpromu, stanowiła zaś zagrożenie dla bezpieczeństwa głównie Polski i Ukrainy. To oznacza, że na razie Gazprom nie będzie mógł wykorzystywać 80 proc. przepustowości niemieckiej odnogi Nord Stream I. Tymczasem rosyjskie media twierdzą, że Gazprom i tak zwiększył przesył gazu. - Naszym zdaniem to nieprawda - mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG.
Zobacz więcejPrzemysław Czarnecki został szefem grupy EKR w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO

Poseł PiS Przemysław Czarnecki poinformował we wtorek, że został wybrany na przewodniczącego grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO na sesji tej organizacji, która odbyła się w Stambule.
Zobacz więcej
Przemysław Czarnecki - Czemu Amerykanie wybrali Trumpa

Wywiad Przemysława Czarneckiego w Rzeczpospolitej na temat wyników wyborów.
Zobacz więcejDzięki zaangażowaniu sołtys i mieszkańców w Wilkszynie działa punkt pocztowy

Z końcem września w Wilkszynie został uruchomiony nowy punkt pocztowy przy ulicy Leśnej 3a.
Mieszkańcy Wilkszyna, Brzeziny, Brzezinki Średzkiej i Pisarzowic najbliższy oddział Poczty Polskiej mają w Miękini. - Dla nas, mieszkańców największy problem stanowiła odległość od naszych miejscowości do samej Miękini, gdzie musieliśmy jeździć po awizo. Dlatego rozpoczęłam rozmowy z naczelnikiem poczty w Środzie Śląskiej w sprawie utworzenia u nas punktu - mówi sołtys Wilkszyna Monika Makara, która była inicjatorką powstania we wsi punktu pocztowego. Zobacz więcejSondaż IBRiS dla Rzeczpospolitej (25.10.2016)

Zobacz więcej
W sobotni kongres PiS i głosowanie ws. wyboru prezesa

Kongres Prawa i Sprawiedliwości wybierze w sobotę w Warszawie nowe władze partii. Po upływie trzyletniej kadencji o kolejny wybĂłr na prezesa PiS będzie się ubiegał Jarosław Kaczyński. Czy przedstawi nowy plan działania i nowe zadania dla partii? Zdaniem rzeczniczki PiS Beaty Mazurek będzie to "niespodzianka".
Zobacz więcej